top of page

בס"ד

המימד הרביעי שבך – אתי חוגי

 

אני אתחיל במשהו קטן ואז אני אמשיך לפעמים אני מגיעה לכאן עם ניסיונות שכבדים עליי לפני הסדנה זה היה לי קשה מנשוא ולא יכולתי להכיל את זה. לעומת הפעם שזה שונה לגמריי למשל שבוע שעבר הגעתי עם קושי רב וישבתי ליד בלה וקיבלתי כוחות אדירים שלמחרת קמתי וכתבתי לבלה תודה רבה על הכוחות שנתת לי. קמתי עם כוח ושמחה בלב. אנחנו עוברים ניסיון גדול עם הבן שלנו וב"ה נזכה להצלחה בתהליך.

היום אני יותר ממוקדת מי כמוך יודע איך התפזרתי לפני והיום פחות יוצאת פחות נותנת בחוץ אני חשבתי שלעשות חסד בחוץ זה הכי נכון, והבנתי בזכות הסדנא כמה חשוב להשקיע הכל בבית "עניי ביתך קודמים לכל" אף פעם לא הבנתי את המשפט כמו שכאן בסדנה. לא חלילה שהזנחתי את הילדים שלי אבל לא באמת נגעתי בנשמה שלהם כל אחד קיבל אוכל שתייה בגדים כסף פינקתי עשיתי אבל לא ידעתי איך לדבר איתם לשאול כל ילד מה עובר. פה למדתי איך לגשת לכל ילד. אני מאז שאני בסדנה קיבלתי ניסיונות קשים עם הילדים שלי כי שם אני צריכה לעשות את העבודה עם הילדים שלי. ולאוו דווקא עם הבעל איתו גם עברתי וב"ה הכל בסדר.

הגדולה שלי היה לי בעיה עם הביגוד שלה ופה בלה לימדה אותי עזבי את הביגוד הגופיות מכנסיים קודם כל הילדה  זה לא משנה כלום, תחבקי ותאהבי אותה והיה לי מאוד קשה לראות את המחשופים והגינס קצר בסדנה למדתי לחבק אותה. בזכות הסדנא הקדשתי לה ערב לבד שלא עשיתי זאת קודם וזה בזכות הסדנא והיא אמרה לי : את יודעת אמא את השתנית המון – בא לי לבכות עכשיו. אמא את יודעת שאני כבר לא רוצה לשים חשוף פעם רציתי לשים בשביל לעשות לך דווקא להכעיס אותך כי כל השנים הלבשת אותי ארוך חולצות 3/4 שלחת אותי לבית ספר חילוני עם ביגוד דתי וכל החיים רציתי להחזיר לך. היום כיף לי לדבר איתך כיף לי לשוחח איתך. היום את לא מסתכלת על הביגוד שלי אני רואה שכשאני יוצאת מהחדר את כבר לא אומרת לי כלום על הביגוד ורק מחבקת ומנשקת אותי פה בסדנר למדתי לעשות את זה. וזה הקב"ה פה זה בטוח כי כאן הרווחתי את הילדה הזו. היום היא כבר לא מתלבשת חשוף.

הדרך שאני עשיתי בסדנה אני שיניתי אצלי והיא שינתה אצלה. בזמן האחרון אני רואה אותה לובשת ארוך לא חשוף. הילדה אמרה היום את מדברת אליי לא מדברת מסביבי!!! אני הרווחתי את הבת שלי וזה הכל בזכות הסדנא.

והיום יש לי בעיה עם הגדול שלי  אבל היום אני יודעת להכיל את זה בשנתיים האחרונות הוא לא גר בבית ולא היה מתקשר אליי וכלום ובחודש האחרון הוא מתקשר אליי יום יום וזה בזכות הסדנא שלמדתי רק לתת לו אהבה. לא איפה עשית? מה הלכת? וכו' כלום נטו אהבה. נתתי אהבה אבל לא באמת שקר אחד גדול חייתי. היום זה האמת. השם ראה את הסבל שלי את עוניי. קודם הייתי יוצאת מלא החוצה ברחתי החוצה אתי ואתי ואיזה יופי ואיזה גדולה, עשיתי זאת  כי בבית חטפתי רק מכות. אבל היום עזבתי הכל ואני רק בבית כל השינוי הוא בזכותך אני עכשיו מרגישה את השינוי היום אני מדברת ממקום שונה יותר שלווה ורגועה הייתי מאוד אימפולסיבית הנה אביבה שכאן מכירה אותי 20 שנה והיא רואה יודעת את השינוי. אני משהו אחר לגמרי גם עם אביבה היחסים שונים. הסדנה הזו היא אחרת זו עבודה על המידות על הדרך ככה אני מרגישה.

בלה: את מרגישה את האמונה בלב? יש לך אותה בפנים?

אתי: יש לי אמונה מאוד חזקה בגלל שהשם אוהב אותי הוא מעביר אותי את הדרך הזאת

בלה: האמונה היא רק פה בשכל או שזה כבר חדר ללב?

אתי: מאוד חזק בלב

בלור: אנשים מרגישים את השנוי ? הניגון שלך השתנה אותה אתי מתהלכת בחוץ?

אתי: אני שקטה יותר אין רוחות וצלצולים אפילו בלעי אומר אתי הכל ירד. השם מראה לי איפה לשנות. ביום רביעי קיבלתי זריקת אנרגיה השם מראה לי הכל  שיצאתי ממך קיבלתי ממך כוחות כי שבוע קודם הייתה לי ירידה  ואז אחרי השיעור קיבלתי כוחות והכל נהיה אחרת הדיבור התפילה הכל אחרת כי פשוט זה המקום!!! כמובן שיש לי עוד עבודה זה לא נקי לגמריי...

בלור: ברור לכולנו

אתי: בתחילת הסדנה לא הבנתי מה קורה לי ?

בלור:אנחנו מחפשות את עצמנו

ניקיתי את הקליפות ואני יודעת איפה לסדר עדיין יש לי לפעמים אדומים אבל הרבה פחות היום אני מנהלת את העניינים בצורה אחרתץ אני יודעת איך לגשת לילדים בצורה טובה באמת. נתנו להם אבל לא נתנו באמת. כל ילד זה הניסיון שלי המראה שלי טאצ. היום אני יודעת לראות את זה לקבל את זה.

בלור: מה היה פעם?

אתי: פעם הייתי צועקת כועסת מתעצבנת והעיקר הייתי הולכת לשעורי תורה מתפללת ובעצם הייתי כועסת נמצאת ממש בעבודה זרה. היום אני רואה בגרות נפשית כשאני רואה סיטואציה אני יוצאת מעצמי ומסתכלת מהצד איך לעשות ומה לעשות. כל הזמן אני בודקת שאני לא בכיכר כל המושגים של הסדנה איתי הילדים שלי זה הניסיונות שלי.

בלור: אולי הילד שבך לא התבגר?

אתי: תראי הייתה לי ילדות לא קלה בכלל  גדלתי בלי הורים עם משפחה אומנת וצרות  אבל עצרתי הכל אני חיה את היום לא את מה שהיה תודה להשם ותודה לך

המימד הרביעי שבך – בלור פז

bottom of page